Sariyer Doga Kindergarten – TURCJA

Sariyer Doga posiada koncepcje opierającą się na filozofii, która rozpoznaje poszczególnych uczniów jako indywidualną jednostkę, która powinna posiadać międzynarodową wizję. Ma również nowatorski system edukacyjny, który obejmuje nieograniczona naukę, oprócz zwykłych klas wykorzystuje przyrodę w naszym systemie edukacji.
Przedszkole Sariyer Doga zostało założone w 2005 roku. Istnieje ponad 15 przedszkoli, szkół Doga w Turcji. W okolicy, gdzie znajduje się szkoła Doga nie ma innej szkoły, która mogłaby równać się z nami wielkością, posiadanymi materiałami itd. Szkoła znajduje się w europejskiej części Stambułu. Zlokalizowanie jej jest dość łatwe, ponieważ znajduje się w centrum Sariyer. Ponad 100 uczniów uczęszcza obecnie do oddziałów przedszkolnych oraz są 3 różne grupy.

Szkołą zarządza 1dyrekcja w grupach jest 7 nauczycieli, 2 asystentów nauczycieli, 2 nauczycieli języka angielskiego i 7 pozostałych nauczycieli, którzy uczą wspinaczki, sztuki, jogi, muzyki, baletu, ekologii, wychowania fizycznego. Wszystkie te aktywności prowadzone są w celu rozwijania dzieci w sferach psychicznych, społecznych i fizycznych. Ponadto uczniowie korzystają z zajęć z jazdy konnej.

Debreceni Egyetem Gyakorlo Ovodaja – WĘGRY

Przedszkole Ćwiczeń Uniwersytetu w Debreczynie. Do placówki uczęszcza trzysta dzieci w wieku 3-7 lat, oferują możliwość odbycia praktyk studentom wychowania przedszkolnego. Jako model przedszkola jest wiodącą placówką w regionie. Organizują konferencje i Dni Zawodowe z pomocą Wydziału Szkolenia dla Nauczycieli Przedszkola.

Nauczyciele pracujący w przedszkolu są wysoko wykwalifikowani, dobrze wyszkoleni ze stopniami naukowymi, są na bieżąco w swojej dziedzinie. Gotowi są do podzielenia się doświadczeniami z innymi przedszkolnymi, nauczycielami z innych części kraju. Do placówki przyjeżdżają nauczyciele oraz studenci z zagranicy aby doskonalić swój warsztat pracy.

Nauczyciele prowadzą działania z zakresu pedagogiki specjalnej, wyrównywania deficytów, odkrywaniem talentów uczymy muzyki ludowej, języka angielskiego, muzyki, wychowania fizycznego, rzemiosła.

Escuela Infantil El Almendro – HISZPANIA

El Almendro to przedszkole z dziećmi w wieku od 4 miesięcy do 3 lat. Znajduje się około 30 kilometrów na północ od Madrytu. Rodziny wychowanków wywodzą sie z wielu kultur i środowisk dlatego konieczne jest nabycie umiejętności i wspólne strategie, które umożliwiają interakcję i wymianę informacji.
Kształcenie dzieci rozpoczyna się z chwilą narodzin i trwa przez kolejne lata co stanowi podstawę pierwszych kontaktów społecznych .To pomoże im już jako dorosłym w zaakceptowaniu różnic kulturowych.
Pracownicy przedszkola jako uczestnicy programu Comenius mogą wymienić się naszymi dotychczasowych doświadczeń, w jaki sposób witamy i integrujemy nasze rodziny tłumaczenia dokumentów, tłumaczy, konferencje nauczyciele – rodzice, spotkania grupowe, drzwi otwarte i warsztaty dla rodziców).