mgr Ewelina Kaźmierczyk

Witam!

Mam na imię Ewelina. Robię to, co lubię i uwielbiam, to co robię! Od ponad 8 lat, a w PM nr 66 od 2010r. zajmuję się nauczaniem języka angielskiego w grupach przedszkolnych.Tworzenie przyjaznej, pełnej akceptacji atmosfery w czasie zajęć jest dla mnie niesamowicie ważnym aspektem nauczania. Zawsze dokładam wszelkich starań, by dzieci wiedziały, że mogą i mają być sobą. Dlatego PRZEPRASZAMY, ŻE SŁYCHAĆ WYBUCHY ŚMIECHU, ŻE JEST GŁOŚNO, ŻE ROBIMY ZAMIESZANIE, ŻE DZIAŁAMY, SKACZEMY, ŚPIEWAMY ALE MY SIĘ TU - NA ZAJĘCIACH JĘZYKA ANGIELSKIEGO - UCZYMY I ZADAJEMY MNÓSTWO PYTAŃ :)

CLIL-a nigdy nie za wiele!
Lubię, gdy w czasie zajęć goszczą informacje inne niż tylko te językowe.
Kocham zdrową rywalizacje, staram się wplatać w zajęcia elementy frajdy i nieprzewidywalności!

Say Cheese! Let's take a picture

02-03-2017
Dzieci pozują do zdjęć. Na ich buziach widać uśmiech, robią straszne miny lub śmieszne
„Say Cheese!” to świetna piosenka. Każdy, kto kiedykolwiek próbował zorganizować grupę małych dzieci, aby zrobić kilka zdjęć wie, jak trudne może to być! Mi się (...)

1, 2, 3 To The Zoo

02-03-2017
Dzieci siedzą w kole, przed nimi znajduje się para gumowych rękawiczek wypełnionych mąką ziemniaczaną. Nauczycielka przedstawia wylosowaną z pudełka kartę, na której znajduje się znak graficzny liczby oraz odpowiadająca mu ilość kropek. Dzieci zaginają odpowiednią ilość palców na rękawicach.
Tututu.... Proszę wsiadać, drzwi zamykać! W pierwszym wagonie zasiadł JEDEN słoń, w drugim DWA hipopotamy, w trzecim TRZY żyrafy, a w czwartym LWY, w piątym NIEDŹWIADKI, w sz&oacut (...)

The mixed - up chameleon

02-03-2017
Dzieci rozcierają paluszkami farby w dwóch wybranych przez siebie kolorach, które znajdują się w foliowych torebeczkach z narysowanym konturem kameleona.
Kolory?A jakie zwierzę najbardziej nadaje się do powtórki nazw kolorów?Oczywiście kameleon!Po przeczytaniu książki „The Mixed-up Chameleon” powstały niepo (...)

Fruits

02-03-2017
Dzieci lepią z ciastoliny jabłuszka, przeliczają je i układają na macie z jabłonią.
Książeczka „Ten apples up on top” to strzał w dziesiątkę w oryginalny sposób wprowadziła nas w temat owoców i dała możliwość utrwalenia cyfr oraz umiejętn (...)

The Mittens song

01-12-2016
  Dzieci unoszą ręce do góry, na dłoniach mają kolorowe rękawiczki.
Hu, hu, ha nasza zima zła, ale my się zimy nie boimy i….. zimową rozgrzewkę robimy. The Mittens song to świetna piosenka, a do jej śpiewania i odgrywania użyliśmy „gad (...)

Witch's stew

01-11-2016
Dzieci stoją w kole, podają sobie z ręki do ręki miotłę czarownicy.
Halloween stał się świetnym powodem do zabawy!Słownictwo, którego się uczyliśmy nawiązywało do piosenki „ Witch’s stew”, która od razu „podbił (...)