Projekt muzyczno-taneczny

Zajęcia w zakresie autorskiego PROJEKTU MUZYCZNO – TANECZNEGO odbywają się w ramach zajęć dodatkowych, dla każdej z grup, co drugi tydzień.

Prowadzi je nauczycielka naszego przedszkola Pani mgr Anna Żuber, która ukończyła:
Studia magisterskie na Uniwersytecie Łódzkim, kierunek Pedagogika specjalizacja Edukacja przez sztukę,
Studia z zakresu „Edukacji początkowej w zakresie przedszkola
i klas I-III szkoły podstawowej”,
Studia licencjackie z zakresu „Fizjoterapii”,
5-letnie Archidiecezjalne studium organistowskie w Łodzi (klasa fortepianu i organów),
Kurs instruktora rekreacji ruchowej i fitness.

Anna Żuber jest wieloletnią tancerką i trenerem fitness. Reprezentowała miasto i kraj na wielu konkursach tanecznych i taneczno-sportowych. Jest finalistką Mistrzostw Polski w Rock’n’Rollu akrobatycznym, uczestniczką ćwierćfinałów Pucharu Świata w Rock’n’Rollu sportowym oraz dwóch Światowych Kongresów Tańca pod patronatem UNESCO (Holandia, Finlandia).

Swoją przygodę z tańcem i muzyką rozpoczęła, jako 6-latka i trwa ona do dnia dzisiejszego. Jest aktywnym instruktorem fitness i choreografem.
Realizowany przez panią Anię autorski projekt MUZYCZNO-TANECZNY opiera się na bazie fitness oraz tańca klasycznego. W trakcie zajęć przekazuje dzieciom tą radość i energię, którą sama przez całe życie czerpała z tańca i ruchu w rytm muzyki.

Wykorzystuje elementy metody Carla Orfa, metody gimnastyki twórczej Rudolfa Labana i tańców integracyjnych Klanzy. Wplata także tradycyjne zabawy muzyczno-ruchowe czy naśladowcze, nawet stare i dobrze znane wszystkim melodie taneczne odkrywa z dziećmi wciąż na nowo. Przede wszystkim zaś stara się pokazać przedszkolakom ile pozytywnych emocji może przynieść im ruch, a szczególnie taniec, ile przyjemności niesie za sobą wspólna zabawa taneczna, jak miło i twórczo można spędzić wolny czas.

Zajęcia w ramach  PROJEKTU MUZYCZNO – TANECZNEGO prowadzi również w naszym przedszkolu w każdy piątek  pani Dorota Cisek dyplomowany instruktor tańca, tancerka klasy międzynarodowej „S”.Prowadząc zajęcia stara się rozbudzić w dzieciach ciekawość ruchową wzmacniać pamięć uczyć kroków i prostych figur tanecznych.

Dzieci poznają tańce z różnych świata i różne rytmy taneczne. Zajęcia te mogą być początkiem rozbudzenia zainteresowań tańcem, muzyką. Nasze przedszkolaki nabędą umiejętność tańca solo, w grupie i parze. Poznają takie tańce jak: maszerowaniec, polka, makarena, cha-cha, taniec hiszpański, orientalny, walczyk czy tango.

Z wiatrakiem matematycznym też można tańczyć Choco choco, clap clap ! – czyli tańcząc robimy czekoladę Tańczymy z kolorową bibułką „Wakacyjny taniec” Znamy różne śmieszne pozy i figury Tańczymy krakowiaka Nasza rozgrzewka Tańczymy z wstążeczką „Taniec śnieżynek” Naśladujemy ruchy naszej Pani Pani Zima tańczy z dziećmi Śnieżynki i Pani Zima to duet doskonały!