Gimnastyka korekcyjna

Zajęcia z GIMNASTYKI KOREKCYJNEJ odbywają się w ramach zajęć dodatkowych, prowadzi je nauczycielkę z naszego przedszkola Panią: mgr Monika Łukasiewicz. Zajęcia te odbywają się dla każdej z grup 2 razy w tygodniu.

Gimnastyka korekcyjna w przedszkolu prowadzona jest w celu profilaktyki oraz korekcji wad postawy. Kompensuje również dzieciom niedobór ruchu, tak ważnego dla nich czynnika rozwojowego. Kierowana jest głównie do dzieci z wadami niewymagającymi jeszcze postępowania rehabilitacyjnego. Są to dzieci, u których wady postawy są wynikiem słabego umięśnienia oraz nieprawidłowego nawyku w utrzymaniu postawy ciała.

Dzieci te wymagają dodatkowej dawki ruchu – ruchu korekcyjnego. Aby zachęcić je do ćwiczeń, stworzyć dodatkową motywację w zajęciach gimnastyki korekcyjnej stosuje się zabawy i gry ruchowe z wykorzystaniem sprzętu sportowego i pomocy dydaktycznych.

Na zajęciach gimnastyki korekcyjnej dzieci powinny mieć strój gimnastyczny (podkoszulek i spodenki) oraz ćwiczyć boso ewentualnie w skarpetkach antypoślizgowych.