Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Mały Wolontariat

Mały Wolontariat w Przedszkolu Miejskim nr 66 w Łodzi angażuje dzieci w różne działania na rzecz środowiska lokalnego i osób potrzebujących. Idea Małego Wolontariatu opiera się także na uświadamianiu młodym wolontariuszom, czym jest pomoc, uwrażliwianiu ich na potrzeby innych, a także na walce z obojętnością wobec otaczających nas ludzi i problemów. 

Cele Małego Wolontariatu:

 • rozwijanie wśród dzieci wrażliwości na otoczenie,
 • pomoc rówieśnikom,
 • budowanie poczucia odpowiedzialności,
 • rozwój zainteresowań i zdolności.

Nasze tegoroczne działania:

 • Tabliczka Czekolady dla Ukrainy - upamiętnienie pierwszej rocznicy wybuchu wojny w Ukrainie. Wspólnie z Fundacją "Koper Pomaga" zachęcamy dzieci do okazania solidarności z obywatelami Ukrainy, zbieramy tabliczki czekolady, oklejamy życzeniami i przekazujemy wolontariuszom fundacji, którzy zawiozą je do obwodu charkowskiego. Akcja szerzy ideę niesienia pomocy innym, promuje ideę pokoju na świecie i uczy zaangażowania społecznego.
 • Ubierz marzenia! - wspieramy Fundację Mam Marzenie, która najbardziej potrzebującym maluchom oraz ich rodzicom pozwala choć na chwilę zapomnieć o codziennym cierpieniu, wnosząc do ich życia szczyptę radości oraz wolę walki z chorobą.
 • II Ogólnopolski Charytatywny Dzień w Piżamach na rzecz Onkochorych dzieci - akcja zwraca uwagę na popularyzację i upowszechnianie sportu, jako aktywności prozdrowotnej, promuje postawy prozdrowotnej i empatycznej, wspiera dzieci i młodzież na oddziałach onkologii, integruje lokalną społeczność.
 • Podziel się  Wigilią - akcja charytatywna, której celem jest pomoc rodzinom z dziećmi dotkniętymi niepełnosprawnościami oraz dziećmi dotkniętymi chorobą nowotworową w okresie przedświątecznym.
 • Idą Święta nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj - ogólnopolska kampania społeczna, której celem jest zwrócenie uwagi na ważność relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez nowe technologie oraz uwrażliwienie na osoby w potrzebie (seniorów, dzieci z domów dziecka, osoby pozostające na święta w szpitalu).
 • Zostań Super Zakrętakiem - projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci – ŁUPKOWA”. To ekologiczne przedsięwzięcie, które dzięki łatwej segregacji odpadów, w postaci zbiórki zakrętek, będzie wspierać podopiecznych Hospicjum w urzeczywistnianiu ich marzeń.
 • Podaruj dzieciom uśmiech w szpitalach - akcja charytatywna organizowana pod patronatem fundacji "Mam marzenie", której celem jest zbiórka nowych zabawek, puzzli, kredek, kolorowanek oraz wszelkich innych artykułów mogących umilić czas dzieciom, dla których szpital jest drugim domem.
 • Pełna miska dla zwierzaka ze schroniska - zbiórki darów dla podopiecznych łódzkiego Schroniska dla Zwierząt.
 • Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki - kampania edukacyjno-charytatywna, której celem jest edukacja ekologiczna dzieci, a dzięki nim również dorosłych, w zakresie segregacji tuszów do drukarek – tzw. kartridży poprzez zbiórkę zużytych tuszów z drukarek atramentowych. Zebrane w ten sposób odpady przekazywane są do recyklingu i umożliwiają zakup karmy dla zwierzaków ze schronisk. Im więcej tuszów zostanie zebranych, tym więcej karmy trafi do ich misek.