Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Rada Dzieci

Rada Dzieci w Przedszkolu Miejskim nr 66 w Łodzi

Od najmłodszych lat staramy się uświadamiać dzieciom ich prawa oraz podkreślać, że  potrzeby i zainteresowania dzieci są dla nas bardzo ważne. Każde dziecko traktujemy jak godnego partnera, zdolnego do wyrażania swojego zdania i podejmowania decyzji. Staramy się  uczyć dzieci  samodzielności i odpowiedzialności w różnych obszarach życia społecznego.
Szukamy  nowych rozwiązań w zakresie edukacji demokratycznej, której założenia wzmacniają pozycje jednostki w grupie rówieśniczej. Podkreślają znaczenie samostanowienia. Z takich przemyśleń  zrodził się pomysł powołania Rady Dziecięcej.

W skład  Rady Dzieci wchodzą przedszkolaki ze wszystkich grup naszego przedszkola.  Reprezentanci grup do Rady Dziecięcej wybrani są przez same dzieci. W Radzie zasiadają najbardziej  przedsiębiorcze dzieci. I o to właśnie chodzi, bowiem Rada ma bardzo ważny głos w życiu przedszkola. Jej decyzje są równie cenne jak decyzje Rady Pedagogicznej.

Pierwsze spotkanie Rady odbyło się 16.11.2022 r., gdzie dzieci opracowały kodeks Rady i wybrały Prezydium Rady Dziecięcej.

Podczas spotkań dzieci będą wyrażać swoje opinie na tematy związane z życiem przedszkola, będą ustalać jadłospis na jeden dzień w miesiącu, brać udział jako jury w różnorodnych konkursach, a także przedstawiać swoje pomysły na nietypowe dni w przedszkolu  na spotkaniach  z Dyrekcją Przedszkola.

Prezydium Rady Dziecięcej w roku szkolnym  2022/2023

Przewodniczący: Szymon Kostwiński

Zastępca: Maja Jaros

Zastępca: Julia Kraszewska

Członkowie Rady z poszczególnych grup:

 1. Mia Kwiatkowska- Skorupa; gr.1
 2. Blanka Winiecka;gr.2
 3. Ula Kurowska;gr.3
 4. Wiktor Jędrzejczak;gr.4
 5. Leon Konecki;gr.5
 6. Julia Kraszewska;gr.6
 7. Martyna Galja;gr.7
 8. Szymon Kostwiński;gr.8
 9. Zofia Antczak;gr.9
 10. Zofia Sobczak;gr.10
 11. Maja Jaros;gr.11
 12. Amelia Stolarska;gr.12
 13. Kaja Kędziora;gr.13

Opiekunowie Rady Dziecięcej:

Anna Bulzacka

Anna Frątczak

Anna Krawczyk