Informacja Administratora

Witamy w Przedszkolu Miejskim nr 66 w Łodzi.

INFORMACJE OGÓLNE

Przedszkole Miejskie nr 66 w Łodzi to miejsce wyjątkowe, tworzone przez wyjątkowych ludzi – nauczycieli, panie dyrektor i wicedyrektor, pracowników administracji i obsługi, rodziców, ale przede wszystkim DZIECI.

Przedszkole znajduje się na ulicy Grażyny 34 w Łodzi,
telefon: 42 6464070
e-mail: kontakt@pm66.elodz.edu.pl.
Przedszkole pracuje w godzinach 6.00 – 17.00
Sekretariat przedszkola przyjmuje podania, wnioski i pisma interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.30 -15.30.

OPIEKA
W Przedszkolu Miejskim nr 66 staramy się, by każde dziecko czuło się bezpiecznie i pewnie. Dbamy o indywidualne potrzeby rozwojowe dzieci i ich wszechstronny rozwój.

EDUKACJA
Realizujemy podstawę programową wychowania przedszkolnego i dbamy o wszechstronne przygotowanie dzieci do osiągnięcia dojrzałości szkolnej. Podczas zajęć dydaktycznych nauczyciele korzystają z nowoczesnych metod nauczania oraz technologii, organizujemy zajęcia z wykorzystaniem metod aktywizujących,  tablicy interaktywnej, mat do kodowania, w salach tworzymy kąciki tematyczne wyposażone w materiały, które inspirują dzieci do kreatywnych i twórczych zabaw.

NASZA PLACÓWKA OFERUJE:

1. Opiekę wysoko wykwalifikowanej kadry pedagogicznej,
  2. Zajęcia z wykorzystaniem elementów m.in. takich metod pracy jak: M. Montessori, C. Orffa, E. Gruszczyk-Kolczyńskiej (dziecięca matematyka), storytelling itp.
  3. Zajęcia outdoor learning z wykorzystaniem ogródków warzywnych i kuchni błotnej.
  4. Zajęcia z języka angielskiego prowadzone 2x w tygodniu we wszystkich grupach wiekowych,
  5. Świeże i smaczne posiłki przygotowywane w przedszkolnej kuchni. Śniadania, obiady i podwieczorki spożywamy w przedszkolnej jadalni,
  6. Serdeczną atmosferę, nastawioną na współpracę z rodzicami.
  7. Wysoką jakość edukacji, opieki i wychowania,
  8. Wsparcie psychologiczno-pedagogiczne we współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną nr 6,
  9. Realizację różnorodnych projektów i innowacji pedagogicznych – zewnętrznych oraz autorskich opracowywanych i realizowanych przez naszych nauczycieli,
  10. Atrakcyjną ofertę dobrowolnych i bezpłatnych zajęć dodatkowych: gimnastyka korekcyjna, rytmika
  11. Zajęcia specjalistyczne: terapię pedagogiczną i logopedyczną, wsparcie psychologa oraz pedagoga specjalnego
  12. Stały dostęp rodziców do informacji o dziecku poprzez konsultacje indywidualne z nauczycielem oraz kontakt mailowy.
  13. Wyjazdy na wycieczki, wyjścia do teatrów, różnorodne warsztaty tematyczne, spotkania teatralne odbywające się w przedszkolu,
  14. Rozwijanie talentów i uzdolnień dzieci poprzez udział w konkursach oraz festiwalach.