Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

O nas

Witamy w Przedszkolu Miejskim nr 66 w Łodzi.
Zapraszamy w nasze progi!

Wirtualne drzwi otwarte PM66 autorstwa Karolina Urbaniak

 
                                    KILKA SŁÓW O NASZYM PRZEDSZKOLU

Przedszkole Miejskie nr 66 w Łodzi to miejsce wyjątkowe, tworzone przez wyjątkowych ludzi – nauczycieli, Panią Dyrektor i Wicedyrektor, pracowników administracji i obsługi, ale przede wszystkim DZIECI. Od lat tworzymy miejsce przyjazne dzieciom tak, by w „Milutkowie” każdy przedszkolak czuł się bezpiecznie i dobrze.

LOKALIZACJA
Przedszkole funkcjonuje w dwukondygnacyjnym, wolnostojącym budynku. Zlokalizowane jest przy zbiegu ulic Grażyny i Tuszyńskiej, na osiedlu Chojny-Zatorze, z dala od tras szybkiego ruchu.
Dzieci przebywają w 13 przestronnych salach, które są dobrze wyposażone w zabawki i pomoce dydaktyczne. Mają również do dyspozycji salę gimnastyczną, jadalnię oraz dwa ogrody - jeden nasłoneczniony, drugi zacieniony, otoczony tarasem umożliwiającym organizowanie zajęć, zabaw i konkursów na świeżym powietrzu.

OPIEKA
Dzieci pozostawiane pod naszą opieką spędzają czas w grupach wraz z rówieśnikami i Paniami w godzinach od 6.00 do 17.00, od poniedziałku do piątku. W grupach najmłodszych dzieci mogą liczyć na wsparcie ze strony pań – pomocy nauczyciela.
Obdarzeni zaufaniem rodziców staramy się, by każde dziecko czuło się bezpiecznie i pewnie. Dbamy o indywidualne potrzeby rozwojowe dzieci i ich wszechstronny rozwój. Codzienna troska o zapewnienie im atmosfery wzajemnego zaufania i poczucia bezpieczeństwa to dla nas priorytet stanowiący fundament dalszej pracy z dziećmi.
Dzieci mają zapewnioną możliwość brania udziału w zajęciach terapii pedagogicznej oraz logopedycznej w ramach udzielania dzieciom pomocy psychologiczno – pedagogicznej.

EDUKACJA
Realizujemy podstawę programową wychowania przedszkolnego i dbamy o wszechstronne przygotowanie dzieci do osiągnięcia dojrzałości szkolnej. Zajęcia i zabawy organizowane są w salach oraz w ogrodach przedszkolnych. Podczas zajęć dydaktycznych nauczyciele korzystają z nowoczesnych technologii, aby urozmaicić, uatrakcyjnić oraz zintensyfikować proces nauczania. Organizujemy zajęcia z wykorzystaniem komputerów, tablicy interaktywnej i mat do kodowania. Pamiętając o tym, iż „dziecko uczy się poprzez wszystko to co robi” w salach tworzymy kąciki tematyczne wyposażone w materiały, które inspirują dzieci do kreatywnych i twórczych zabaw.

KADRA PEDAGOGICZNA
Nauczyciele stale podnoszą swoje kwalifikacje biorąc udział w różnorodnych kursach i szkoleniach, a zdobyte wiadomości i umiejętności wykorzystają podczas codziennej pracy z dziećmi. Prowadzimy zajęcia z wykorzystaniem elementów m.in. takich metod pracy jak: M. Montessori, C. Orffa, E. Gruszczyk-Kolczyńskiej (dziecięca matematyka) M. Bogdanowicz. W każdej z grup realizowane są różnorodne projekty i innowacje pedagogiczne – zewnętrzne oraz autorskie opracowywane i realizowane przez nauczycieli.
Zajęcia z j. angielskiego odbywają się trzy razy w tygodniu w każdej z grup i są prowadzone przez nauczycieli posiadających odpowiednie kwalifikacje.
W przedszkolu pracuje logopeda – współpracujący z dziećmi w każdej grupie.

ZABAWA
W naszym Przedszkolu dzieci nigdy się nie nudzą! Zabawa jest podstawą zdobywania nowych umiejętności przez dzieci. To jeden z najefektywniejszych sposobów uczenia dzieci, ale również doskonale wspierającym ich rozwój fizyczny. Zajęcia dydaktyczne organizowane są w formie zabaw pobudzających dziecięcą aktywność: językową,
matematyczną, plastyczną, muzyczną, ruchową. Staramy się angażować rodziców do twórczych zabaw z dzieckiem organizując rozmaite konkursy rodzinne.

POSIŁKI
Prawidłowy rozwój dzieci w ogromnym stopniu zależy od pełnowartościowych, dobrze zbilansowanych posiłków. Nasze posiłki są zawsze świeże i smaczne – przygotowywane w przedszkolnej kuchni.
Śniadania, obiady i podwieczorki spożywamy w przedszkolnej jadalni.

ZAJĘCIA DODATKOWE
· Gimnastyka korekcyjna - dwa razy w tygodniu w każdej z grup
· Projekt muzyczno – taneczny – raz w tygodniu w każdej z grup
· Zumba Kids Junior – raz w tygodniu w grupach sześciolatków
Wszystkie zajęcia dodatkowe prowadzone są przez nauczycieli naszego przedszkola. Udział w nich jest dobrowolny i bezpłatny. Więcej informacji o zajęciach dodatkowych na stronie internetowej: https://przedszkole66.net/strona/zajecia-dodatkowe

 

 

 

 

  WIZJA PRZEDSZKOLA Kierunek pracy Przedszkola został zaprojektowany w kontekście realizowanej KONCEPCJI ROZWOJU PRZEDSZKOLA, w dążeniu do stworzenia WSZECHNICY ELEMENTARNEJ dla naszych wychowanków W naszym przedszkolu respektujemy prawa zapisane w „Konwencji o Prawach Dziec...

Oferujemy...

01.09.2017

Oferujemy...

01.09.2017

Wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną gwarantujące wysoką jakość świadczonych usług,zabawy i zajęcia wspierające wszechstronny rozwój dziecka z wykorzystaniem elementów metod pracy: Pedagogiki zabawy: Labana Orffa M. Montessori technik twórczego myślenia Profesjonalną pomoc rodzicom w&nbs...