Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

II Festiwal matematyczny

W marcu obchodzony jest Światowy Dzień Matematyki. Po raz kolejny w naszym przedszkolu odbył się II Festiwal Matematyki.

Do festiwalu zaproszone zostały dzieci uzdolnione matematycznie w wieku 6 lat z grupy Kotków,  Słoneczek, Krasnali, i Tygrysków oraz delegacje dzieci z Przedszkoli Miejskich nr 26, 192,200,215. Festiwal odbył się pod hasłem „Matematyka się liczy!”, a głównymi celami konkursu było stworzenie możliwości zaprezentowania umiejętności matematycznych , logicznego myślenia oraz umiejętności kodowania , także uczenie współpracy w zespole podczas wykonywania bardziej skomplikowanych zadań.

Festiwal rozpoczął się od powitania reprezentantów poszczególnych grup przez prowadzące, zapoznanie uczestników z zasadami oraz przygotowanymi pomocami dydaktycznymi. 

Pierwszą konkurencję rozpoczęłyśmy od budowania wież z odpowiedniej ilości klocków, następnie dzieci mogły wykazać się umiejętnością dodawania i wyznaczania sumy. Następnie dzieci miały wykonać kubeczkową matematykę- czyli ustalić wynik dodawania lub odejmowania i ustawić tak plastikowe kubeczki, aby odwzorować powstała na papierze wieże.  Kolejne zadanie „Rysowanie pod dyktando” wymagało dobrej orientacji w przestrzeni oraz prawidłowego rozpoznawania strony lewej i prawej. Dużo radości sprawiło dzieciom zadanie wykonywane na czas, polegające na jak najszybszym dobieraniu kolorowych skarpetek w pary i powieszeniu ich na suszarce. Nie zabrakło również kolejnych zadań związanych z kodowaniem. Podczas konkurencji pt.: „Zakodowana jabłonka” dzieci na podstawie usłyszanego wierszyka musiały ułożyć z kubeczków jabłonkę. W czasie konkurencji pt.: „Zaszyfrowane kwiaty” dzieci na podstawie strzałek kierunkowych musiały odkodować nazwę wiosennego kwiatka.  Przedszkolaki bez problemu poradziły sobie także z niełatwymi zadaniami tekstowymi. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili, na koniec otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książkowe nagrody związane z kodowaniem.

Święto Matematyki stało się również doskonałym pretekstem do konkursu matematyczno – plastycznego pt.: „Wiosna na okrągło i kwadratowo”, który polegał na stworzeniu pracy o tematyce wiosennej wyłącznie przy użyciu kół i kwadratów. I miejsce zajął Kacper Ulicha, II miejsce zajęła Amelka Piotrowicz, a III miejsce przypadło Szymonowi Stańczakowi. Wszystkie prace były bardzo pomysłowe, dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie!