Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Grupa III

Grupa Motylki

Nauczyciel grupy:

mgr Alicja Kowalska

a.kowalska@pm66.elodz.edu.pl

 

Dzień Pustych Klas

Dzień pustych klas, to dzień, w którym zajęcia dydaktyczne odbyły się w ogrodzie przedszkolnym. Zajęcia rozpoczęliśmy pocztówkami - dzieci przyklejały na kartki rośliny, które znalazły w ogrodzie. Następnie przeszliśmy do malowania obrazów na sztalugach - dzieci dobrały się w pary i wspólnie malowały.

Dzień Dziecka - Dzień Hawajski

Dnia 04.06.2024 w naszym przedszkolu odbył się Dzień Dziecka, który był pełen niespodzianek dla naszych przedszkolaków. Dzień rozpoczęliśmy przygotowywaniem szaszłyków owocowych. Następnie przeszliśmy do ogrodu, w którym czekało na nas kilka stacji do pokonania. Taniec limbo, tor przeszkód, poszukiwanie skarbów...

Wycieczka do sali zabaw

Dnia 29.05.2024 razem z grupą II wybraliśmy się na wycieczkę do sali zabaw "Piotruś Pan". Zabawy w kulkach, trampoliny, zjeżdżalnie i liczne labirynty to coś, co dzieci lubią najbardziej. Wycieczka była bardzo udana. Nie możemy się już doczekać następnej wycieczki.

Wycieczka Motylków

Dnia 15.05.2024 roku nasza grupa wybrała się na wycieczkę do II LO w Łodzi. Tego dnia dzieci były bardzo podekscytowane, ponieważ była to ich pierwsza wycieczka autokarowa. Podczas wycieczki, dzieci miały okazję zapoznać się z placówką, z ciekawymi tematycznymi klasami, obejrzeliśmy także bardzo ciekawy kącik Japoński.

Ćwiczenia oddechowe

Dziś w naszej grupie zrobiliśmy ciekawe ćwiczenia oddechowe. Do ich przeprowadzenia potrzebowaliśmy: butelki, chusteczki nawilżane, wodę i płyn do naczyń. Przygotowane wcześniej butelki z chusteczką nawilżaną, dzieci moczyły w wodzie z płynem do naczyń.

Dzień czekolady

W piątek 12.04. w naszej grupie odbył się Światowy Dzień Czekolady. Była to okazja, aby zobaczyć, powąchać, dotknąć, a przede wszystkim spróbować czekoladę. Dzieci dowiedziały się z czego powstaje czekolada i co jest jej głównym składnikiem. Przedszkolaki poznały także jak wygląda proces tworzenia czekolady.

Zajęcia sensoryczne

W naszej grupie odbyły się niecodzienne zajęcia. Malowanie stopami to fantastyczna zabawa, pełna spontanicznych reakcji, ekspresji twórczej i zdobywania przez dziecko nowych doświadczeń. Jest to także doskonałe ćwiczenie wspomagające integrację sensoryczną dziecka, w której główną metodą jest posługiwanie się ruchem.

Eksperymenty w Motylkach

W ostatnim czasie w naszej grupie przeprowadziliśmy kilka eksperymentów. Nasze doświadczenia przeprowadzane były w kilkudniowych odstępach czasowych. Pierwszym eksperymentem było roztapianie kredek świecowych ciepłym strumieniem powietrza z suszarki. Kredki przyklejały się do papieru tworząc niepowtarzalne kształty.

Poznajemy zawód pielęgniarki

W piątek 23 lutego odwiedził nas Gość. Zaprosiliśmy do nas mamę chłopca z naszej grupy. Pani Klaudia zapoznała dzieci ze swoim zawodem – zawód Pielęgniarki. Dzieci były bardzo zadowolone i chętnie uczestniczyły w zajęciach. Dzieci poznały atrybuty pielęgniarki, numery alarmowe, nauczyły się oklejania ran plastrami.

Tłusty Czwartek

Dnia 08 lutego 2024 roku obchodziliśmy święto – tłusty czwartek. Jest to święto nietypowe, jednak przez wszystkich bardzo lubiane. Ten dzień rozpoczęliśmy od zajęć ruchowych, po czym przeszliśmy do zajęć związanych z tym świętem.