Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Grupa IV

Grupa Bystrzaki

Nauczyciel grupy:

mgr Katarzyna Rutowicz

k.rutowicz@pm66.elodz.edu.pl

Kolory podstawowe- brudne zadanie

Grupa bystrzaki w ramach projektu sensorycznego wykonała brudne zadanie. Dzieci wybierały dwa kolory podstawowe ( żółty, czerwony, niebieski) i miały pomalowane nimi dłonie. Dzieci po odciśnięciu dłoni na kartce pocierały pomalowane dłonie. Powstały kolor z połączenia odciskały również na kartce.

Sensoryczne nutki

Grupa Bystrzaki w ramach projektu sensorycznego wykorzystała materiały sypkie do stworzenia nutek. Dzieci z pestek dyni oraz makaronu spaghetti ułożyły na pięciolinii nutki sensoryczne. Dzieci musiały ułożyć jedną nutkę na każdej linii . Dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach gdzie wykorzystują materiały sensoryczne.

Woreczki sensoryczne

Grupa Bystrzaki w ramach sensorycznego projektu przygotowała swoje sensoryczne woreczki. Dzieci mogły wypełnić swoje woreczki różnymi sypkimi materiałami. Do dyspozycji dzieci były różne makarony, kasza gryczana, fasolka, groch, kasza manna, pestki dyni, pestki słonecznika, ryż.

Wielkanocna matematyka

Grupa Bystrzaki przed świętami Wielkanocnymi postanowiła policzyć jajka. Dzieci miały za zadanie położenie tyle jajek ile wylosowały na koszyczku z odpowiednią ilością kropek. Dzieci w tym zadaniu rozwijały umiejętność przeliczania w zakresie od 1 do 6.

Sensoryczne jajko

Dzieci w ramach projektu Gramy zmysłami wykonały sensoryczne jajko, Dzieci wypełniły jajko żółtymi oraz zielonymi piórkami oraz pomponami. Dzieci miały różne pomysły jak ozdobić swojej jajko, niektóre dość skrupulatnie tworzyły swoją kompozycję .

Deszczowe doświadczenia

Grupa bystrzaki wykonała doświadczenie znikającego deszczu przy użyciu wody, pianki do golenia oraz niebieskiego barwnika. Każde dziecko miało do dyspozycji słoik z wodą i pianką do golenia, która unosiła się na wodzie. Dzieci za pomocą pipety nabierały niebieski barwnik, który zakraplały na piankę do golenia.

Czekoladowe warsztaty

Dzieci z grupy Bystrzaków wzięły udział w warsztatach czekoladowych . Dzieci przygotowały swoje czekoladki przy użyciu suszonych owoców oraz kapsułek czekolady mlecznej, wykonując własną kompozycję. Dzieci mogły spróbować czekolady mlecznej, gorzkiej oraz białej.

Sensoryczna galaktyka

Dzieci z grupy bystrzaków w ramach projektu sensorycznego wykonały sensoryczną galaktykę. Dzieci do wykonania zadania użyły makaronu spaghetti oraz ciecierzycy. Zadanie polegało na tym aby na konturze galaktyki ułożyć w odpowiednie miejsca ciecierzyce oraz makaron którego długość musiały odpowiednio dopasować...

Jabłkowe donaty

Grupa Bystrzaki przygotowały zdrowe donaty z jabłek. Dzieci udekorowały jabłka żurawiną, słonecznikiem oraz czekoladą. Zadanie podobało się dzieciom i chętnie jadły zdrowe donaty. Zadanie zostało zrealizowane w ramach projektu „ Gramy zmysłami” w którym biorą udział.

Dywanowe zabawy

Bystrzaki lubią zabawy dywanowe. Tym razem zagrały w bingo gdzie odszukiwały tych samych obrazków, układały wyrazy dwusylabowe z dwóch części serduszek oraz układały domek z figur geometrycznych. Zabawy dywanowe uczą i bawią.