Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wizyta na poczcie

Dzieci z grupy VII są już doświadczonymi przedszkolakami; poszerzają swoją wiedzę, dlatego na początku października wybrały się do Urzędu Pocztowego w Łodzi.
„Biedronki” zobaczyły z bliska to miejsce, miały też okazję obserwować pracę pań w okienkach, obsługę klientów – wszystko było nowe i ciekawe – nie wszyscy przecież byli już w urzędzie pocztowym!
Sprawdziłyśmy zatem, co można tutaj kupić i po co w ogóle się tutaj przychodzi- mnóstwo tu kolorowych pocztówek, kartek pocztowych, znaczków, listów i formularzy. Wiemy, że na poczcie można też, oprócz listów i pocztówek, wysłać i odebrać paczkę – ciekawe, co jest w środku?
Miałyśmy również możliwość wysłania własnych pocztówek i listów do najbliższych, samodzielnie podawałyśmy je do okienka (przygotowane przez Rodziców).
Z niecierpliwością będziemy oczekiwać na korespondencję w naszych domach.
Chociaż dzisiaj częściej używa się poczty elektronicznej, ta tradycyjna wciąż jest potrzebna!