Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Grupa XI

Grupa Tygrysy

Nauczyciele grupy:

mgr Dominika Golańska

d.golanska@pm66.elodz.edu.pl

mgr Karolina Kochaniecka

k.kochaniecka@pm66.elodz.edu.pl

Przygotowania wiosenno-wielkanocne

Dzieci z grupy Tygrysków z niecierpliwością oczekiwały nadejścia ciepłych dni, a wraz z nimi nowej pory roku jaką jest wiosna. Jej nadejście zamierzaliśmy świętować podczas "Międzypokoleniowego powitania wiosny na Stawach Jana". Przygotowania do tej imprezy trwały w naszej grupie przez kilka dni..

Balonowe gniotki

Zabawy sensoryczne są ważne w rozwoju dziecka z wielu powodów. Stymulując rozwój zmysłów, wpływamy na umiejętności motoryczne - dużą i małą motorykę. Wspieramy też rozwój poznawczy, w tym koncentrację uwagi, pamięć, myślenie i rozwiązywanie problemów. Tym razem jednak postanowiliśmy zadbać o nasz rozwój emocjonalny.

Przygoda z dinozaurami

W ostatnich dniach lutego poznawaliśmy zagadnienia związane z czasami prehistorycznymi. Doskonałym wprowadzeniem do tematu było obserwowanie wybuchu wulkanu, a później samodzielne tworzenie małych wulkanów. Dzieci wiedziały, że to prawdopodobnie wybuch wulkanu spowodował wyginięcie dinozaurów.

Kulinaria w Tygryskach

Od początku roku szkolnego przedszkolaki z grupy Tygrysków miały możliwość kilka razy zamienić się w małych kucharzy. 9 lutego znów była do tego wyśmienita okazja – Międzynarodowy Dzień Pizzy. W tym dniu dzieci przyniosły z domu swoje ulubione produkty do wykonania tego włoskiego specjału.

Alfabet logopedyczny

W tym roku szkolnym nasze Tygryski realizują kilka ogólnopolskich projektów edukacyjnych. Jednym z nim jest „Alfabet logopedyczny”. Polega on na dbaniu o właściwą stymulację rozwoju mowy w formie kreatywnych zabaw ruchowo – plastycznych.

Zimowe zabawy

19.01.2024
Zimowe zabawy

Zimowe zabawy

19.01.2024

Korzystając z uroków zimy przedszkolaki bawiły się na śniegu w naszym przedszkolnym ogrodzie. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu - lepiły śnieżne budowle, rzucały się śnieżkami, robiły „lodowe figury”. Tygryski uwielbiają zabawy na świeżym powietrzu, była to dla nich to świetna rozrywka.

Występ świąteczny Tygrysków

13 grudnia grupa Tygrysków zaprezentowała swój występ świąteczny. Rodzice i panie dyrektor obejrzały jak wygląda Zaczarowana noc św. Mikołaja. Dzieci jako jego pomocnicy – elfy, reniferki, śnieżynki i małe Mikołaje i Mikołajki opowiedziały ile pracy przed nimi. Były wierszyki, piosenki i tańce.

Świąteczne przygotowania

Początek grudnia był dla Tygrysków czasem intensywnych przygotowań do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Żeby ten czas szybciej nam upływał, zaczęliśmy od zrobienia kalendarza adwentowego. W kolorowych cukierkach ukryliśmy zadania do wykonania przez kolejne grudniowe dni.

Listopad w Tygryskach

W drugiej połowie listopada nasze Tygryski miały możliwość uczestniczenia w warsztatach pt.: „Dokąd nocą tupta jeż?”. Oprócz ciekawostek dotyczących głównego bohatera – afrykańskiego jeża pigmejskiego, poznaliśmy także informacje o ...

Warsztaty z suchym lodem

Suchy lód - cóż to takiego? To substancja bardzo przypominająca lód, który możemy znaleźć w naszych domowych zamrażarkach. Różnica między nimi polega na całkiem innym topnieniu – suchy lód wyparowuje i nie zostawia po sobie żadnych śladów. A do tego można fajnie z nim poeksperymentować.