Grupa X

mgr Eunika Kaczmarek
mgr Małgorzata Zabost

Tygodniowy plan zajęć dydaktycznych

godziny poniedziałek wtorek środa czwartek piątek

Wiosenne kodowanie na wywanie

14-03-2019
Marysia sprawdza czy dobrze ustawiła kubeczek.
W ramach ogólnopolskiego Programu „Uczymy Dzieci Programować” grupa Tygrysków zapoznaje się z kodowaniem na specjalnie do tego przeznaczonej macie. Zabawa (...)

Nowi przyjaciele Tygrysków

14-02-2019
starannie kolorujemy trasę dla Ozobota
Są małe, elektroniczne, poruszają się tylko po czarnych liniach, lubią gdy wydaje się im polecenia w formie kolorowych kodów, dają dzieciom mnóstwo radości i satysfak (...)

Hu hu ha! zima wcale nie jest zła

10-01-2019
W oczekiwaniu na swoją kolej
Tygryski nie boją się zimy, kochają ruch na świeżym powietrzu i chętnie korzystają z pięknej zimowej aury. To świetna okazja do budowania bałwana, bitwy na śnieżki oraz do zabaw ba (...)

Poznajemy zawody

12-12-2018
Na dole piramidy – to co najważniejsze
W ramach programu preorientacji zawodowej Tygryski poznały m.in. zawód pielęgniarki. Warsztat na temat swojego zawodu postanowiła przeprowadzić jedna z mam – Pani Emil (...)

Tygryskowe zabawy

04-12-2018
Zagrasz ze mną?
Każdego dnia w przedszkolu jest taki moment, gdy Tygryski mogą same wybrać zabawkę lub zorganizować zabawę według własnego pomysłu. Wtedy wykorzystują swoją wyobraźnię i swó (...)

Co to jest ciecierzyca?

21-11-2018
Super zabawa
Jak dotąd konstruowaliśmy z klocków, z papieru, plasteliny, kasztanów… a słowo ciecierzyca było nam całkowicie obce. Aż do dzisiaj – okazało się, że to m (...)

Ruch to zdrowie

07-11-2018
Pomogę Ci
Tygryski uwielbiają zabawy w ogrodzie przedszkolnym, to świetna okazja do bliskiego obcowania z przyrodą, obserwowania pogody ale przede wszystkim do aktywnego spędzania czasu z r& (...)

Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki

24-10-2018
I marcheweczka siup!
Tygryski doskonale wiedzą, że aby być zdrowym, silnym i szybko rosnąć trzeba zdrowo się odżywiać. Dlatego z ogromną chęcią zabraliśmy się za robienie soku owocowo-warzywnego. Z cał (...)

No to gramy!

09-10-2018
TOSS czyli „rzuć kostką”
Tygryski uwielbiają wszelkiego rodzaju gry dlatego bardzo się cieszyły poznając zasady „Bingo”. Na początek każdy z Tygrysków pokolorował swoją kartę do gry wedł (...)

Co to za DARY?

20-09-2018
Uruchamiamy wyobraźnię i do dzieła.
Tygryski poznały Dary Froebla – to zestaw klocków, figur, kształtów do kreatywnej zabawy ułatwiającej kształtowanie m.in. pojęć matematycznych . Dzieci układały (...)