Przedszkole Talentów

Nasze Przedszkole wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie dla Przedszkoli organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie pt.  "PRZEDSZKOLE TALENTÓW".

Konkurs trwał od września 2016r. do marca 2017r.

Celem konkursu było: rozwijanie potencjału, zainteresowań i talentów dzieci.

„Przedszkole powinno uczyć kreatywności najmłodszych, poprzez wskazywanie możliwości rozwoju i poszukiwanie różnorodnych rozwiązań.”

Przystępując do konkursu Przedszkole realizowało następujące zadania.

• „Dzień talentu”.
  • Przedszkolne mistrzostwa w grach edukacyjnych”.
  • Brzechwa i Tuwim dzieciom”.
  • Poznaję swoje otoczenie”.
  • „Kto pierwszy na mecie?”.
  • Poznaję kształty i figury geometryczne”.
  • Mój mały sklep”.
  • „Dziecko w uporządkowanym świecie – dostrzeganie powtarzalności następujących po sobie: pór roku i dni, dat w kalendarzu…”.
  • „Przeprowadzenie zajęć w formie teatrzyku z wykorzystaniem zabawek przedszkolnych lub samodzielnie wykonanych pacynek nt. kontaktów z nieznajomymi”.

Wszystkie dzieci w przedszkolu miały możliwość prezentowania swoich talentów - zarówno muzycznych, jak i plastycznych, przy współpracy z rodzicami, jak i nauczycielem.
W konkursach/festiwalach  nie było przegranych, każde dziecko wyszło z uśmiechem na ustach, dyplomem lub podziękowaniem oraz drobną nagrodą; miało poczucie zadowolenia i dumy z własnych umiejętności, które w dalszej pracy systematycznie rozwijamy w przedszkolu.