"Kreatywny alfabet” - ogólnopolski konkurs plastyczno - językowy

W marcu 2018r odbył się ogólnopolski konkurs plastyczno-językowy "Kreatywny alfabet”

Celem konkursu było:

- rozwijanie inwencji twórczej dzieci

- rozwijanie zainteresowań plastycznych

- rozwijanie umiejętności językowych dzieci

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie jednej litery alfabetu (bez zmiękczeń) w sposób kreatywny z materiałów sensorycznych. Na arkuszu formatu A4  gdzie była wykonana litera, powinna była się znaleźć również kieszonka, w której będzie znajdował się zalaminowany obrazek rozpoczynający się na daną literę, a na odwrocie jego odpowiednik w języku angielskim. Na konkurs przysłano 54 prace. Nagrodzone miejsca otrzymały nagrody książkowe a pozostałe dzieci dyplomy za udział w konkursie a nauczyciele podziękowania.

I Miejsce - Magdalena N. z Niepublicznego Przedszkola " Bratek" w Elblągu - opiekun P.  Agnieszka M.

II Miejsce - Alicja K. z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Toporzysku - Opiekun P. Justyna U.

III Miejsce - Ksawery S. z Przedszkola " Leśna Kraina" w Krzykosach - opiekun P. Justyna Ś.

Wyróżnienie: Oliwia A. z Przedszkola im. Krasnali Hałabały w Buku – opiekun P. Magda G.