Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Język angielski w Milutkowie

W związku ze zmianą Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 lutego 2017 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego, od 1 września 2017r. wszystkie przedszkolaki zostały objęte nauką języka obcego.

W naszym przedszkolu zabawy z językiem angielskim realizujemy we wszystkich grupach wiekowych na podstawie własnego programu pt. „Przygoda z językiem angielskim podwójną szansą” – program edukacyjny z zastosowaniem podejścia metodycznego typu CLIL w edukacji przedszkolnej.

Program powstał w 2015 roku, a jego autorkami są: Irena Walaszek, Ewelina Kaźmierczyk, Eunika Kupczyńska i Marzena Polewska.

Do tradycyjnych sposobów nauczania języka obcego dzieci w wieku przedszkolnym należą metody wykorzystujące elementy zabawy i komunikacji w połączeniu z wierszami, piosenkami, wyliczankami. Inne rodzaje nauczania języka obcego, czyli modelowanie, projektowanie itd., są rzadko wykorzystywane w zastosowaniu do dzieci. Stosowanie w procesie nauczania dzieci w wieku przedszkolnym języka obcego tylko tradycyjnych metod nie jest w pełni zgodne z celami ich wychowania i nauczania. Celem kształcenia na tym etapie edukacji jest wszechstronny rozwój osobowości i zdolności dziecka, dlatego też kształcenie typu CLIL (Content and Language Integrated Learning- zintegrowane kształcenie przedmiotowo–językowe) stanowić może doskonały sposób motywowania dzieci do nauki.

Wprowadzając elementy metodyki CLIL, dajemy dzieciom wyraźny sygnał, że nauka języka rozszerza horyzonty i może być przydatna w poznawaniu ciekawych faktów z różnych dziedzin. I właśnie o to będziemy się starać w czasie pracy z naszym programem.

Dzieci w wieku przedszkolnym naturalnie, z entuzjazmem przyswajają język. Proces  ten odbywa się w kilku etapach niezależnie czy jest to język ojczysty czy obcy. Dzieci starają się naśladować język, który ich otacza, choć nie zawsze potrafią poprawnie wymówić dane słowo, to rozumieją jego sens i imitują jego brzmienie. Na tej właśnie zasadzie dzieci nabywają umiejętność posługiwania się językiem obcym – naśladują słowa wypowiadane przez nauczyciela, ale także te usłyszane w radiu, telewizji, filmach, grach komputerowych, piosenkach a także intuicyjnie reagują na słowa wypowiadane w języku obcym.

Drodzy rodzice, nauka języka angielskiego w naszym przedszkolu to przede wszystkim czerpanie radości, dostrzeganie przyjemności oraz tworzenie podwalin do uczenia się przez całe życie.